Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 14:09 Bu haber 1962 kez okundu
 
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Başkanı Kenan Akçahanoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajla kutladı.
Asayiş Haberi
TYGD Genel Başkanı Akçahanoğlu, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Başkan Akçahanoğlu, “Özgür ve bağımsızlığımızın, milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 95.yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyor olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

TYGD Başkanı Kenan Akçahanoğlu, “Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir” dedi.

Akçahanoğlu, Cumhuriyet vatan için canından olmayı göze alanların, kadınıyla erkeğiyle tüm yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin mücadele tarihi olduğunu belirterek birlik beraberlik vurgusu yaptığı mesajında “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesi dünyada devrimciliğin en büyük mücadelesidir. Emperyalizme karşı koymak, kolay iş değildi. Büyük zorluklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95. Yılını büyük bir mutluluk onur ve kıvançla kutluyoruz. Cumhuriyetimizi dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevidir. Tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizi birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bugünde yaşatacağız. Bu bağlamda bizlerde bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Akçahanoğlu, “Bu müstesna günde Cumhuriyet’i “En büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: TYGD, Genel, Başkanı, Akçahanoğlu,, Cumhuriyet, Bayramını, Kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı