Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 11:00 Bu haber 1570 kez okundu
 
Serik’te Tapu Sevinci Devam Ediyor
Antalya’nın Serik İlçesinde 70 yıllık tapu sorunun çözülmesiyle birlikte hak sahibi olan vatandaşlar, tapularına kavuşmaya devam ediyor.
Gündem Haberi
Serik’te Tapu Sevinci Devam Ediyor

Serik’e bağlı Orta Mahallede yaşayan vatandaşların tapu hayali gerçeğe dönüşmeye devam ediyor. Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın göreve gelmeden önce seçim vaatlerinin başında gelen tapu meselesinin çözülmesiyle birlikte vatandaşlara tapuları düzenlenen törenle verildi. Serik Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan, Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İmar İşleri Müdürü Namık Okudan ve tapu sahipleri katıldı.

Çalık; “Bugün Hepimiz İçin Mutlu Bir Gün”

Tapu teslim töreninde konuşan Başkan Çalık “Bu gün burada Orta Mahallemizin sakinlerine tapularını dağıtmaya devam ediyoruz. Bizler içinde onlar içinde mutlu bir gün. Vatandaşlarımız bu mahallemize yerleşeli 60,70 yıl olmuş ancak, bu mahallemizde bir imar uygulaması olmamış. Biz 2014’te Belediye Başkanı olduktan sonra ilçemizin gelişip güzelleşmesi ve imar yönünden, önündeki en büyük engel olan mülkiyet sorunu ortadan kaldırmak için çaba sarf ettik. Kör düğüm olmuş bu meselenin çözümünde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah’ımıza şükürler olsun ki halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirdik. Vatandaşlarımıza tapuları hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kozan ise, “Yerel yönetim olarak her işte olduğumuz gibi bu işinde takipçisi olduk ve Serik’teki tapu sorununu çözdük. Bakanımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediyemizle, Belediye Başkanımızla Belediye Meclis Üyelerimizle, bu işin üzerinde durduk ve tapu sorununu çözdük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Çalık tarafından vatandaşlara tapuları verildi. Tapularına kavuşmanın heyecanını yaşayan vatandaşlarda Çalık’a teşekkür ettiler.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Serik’te, Tapu, Sevinci, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı