Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 20:29 Bu haber 1853 kez okundu
 
İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk Atandı
Siyaset Haberi
İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk Atandı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, başlattıkları yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında, 54 il başkanının atamasının Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri doğrultusunda gerçekleştirildiğini bildirdi. İYİ Parti’nin Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk oldu.

İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk nereli ve kimdir? Ne yapar ?

1971 Ankara Polatlı doğumlu olan Öztürk, yaklaşık 27 yıldır aktif siyasetin içerisinde. Polatlı Ülkü Ocakları’nın kuruluşundan itibaren yaklaşık 8 yıl ilçe başkan yardımcılığı, MHP üst kurul delegeliği, 57. Hükümet döneminde milletvekili danışmanlığı, Polatlı Türk Ocakları kurucu başkanlığı yaptı. Ardından da Meral Akşener ile birlikte MHP’deki değişim sürecinde çalıştı. İYİ Parti Polatlı kurucu ilçe başkanı olan Öztürk, 24 Haziran Seçimlerinde girdiği Milletvekilliği seçimlerinde Ankara 1.Bölge 6. Sıradan girince sandıktan çıkamadı.

Sandıktaki yenilgi ile kırbaçlanan Yetkin, yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda önce Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın daha sonra da Genel Başkan Meral Akşener’in takdirini alarak Ankara İl Başkanlığı koltuğuna oturmayı başardı.

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bülent Kumaş, İyi Parti İl Başkanı Öztürk Yetkin’i makamında ziyaret ederek. Bilgi alışverişinde bulundu.

İyi Parti İl Başkanı Öztürk Yetkin, İyi parti ve Ankara il başkanlığı hakkında bilgiler verirken, siyasetin zor olduğunu ve herkesin siyaset yapamayacağını vurgularken, dışarıdan ahkam kesmekle siyaset yapılamacağını vurguladı.

Başkan Öztürk’ün en büyük sıkıntılarından birisi de Medya’da İyi Parti’ye yer verilmemesi. Bizler Yaptığımız işleri halka anlatamıyoruz. Anlatmak İstediğimiz çok şey var. Fakat Yerel Gazeteler ve haber siteleri bizlerin haberlerinin yapılmasını istemeyenler tarafından baskı altına alınıyor. Bizler bundan şikâyetçiyiz diyerek serdenişte bulundu.

Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kumaş’ta Başkan Yetkin’e “Yerel Medya’nın elimizde olduğunu ve istediği bütün haberleri yalansız ve doğru şekilde Tüm Türkiye genelinde yayınlayabileceklerinin sözünü verdi. 81 il ve 465 ilçede aktif yaklaşık 3000’e yakın üyelerimiz var. Bunlar hergün haber yapan yerel gazetelerdir. Bizler kimseye bağlı kalmadan yalansız ve dolansız haber yapmaktan yanayız.

İyi Parti’nin tüm haberlerini yayınlamak isteyen gazeteci üyelerimiz var. Bunlarla birlikte İyi Parti’nin bütün haberleri yayınlanır. Sizler de bu konuyu halletmiş olursunuz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: İyi, Parti, Ankara, İl, Başkanı, Yetkin, Öztürk, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı