Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 13:57 Bu haber 1873 kez okundu
 
Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu, Kızılay Haftası Nedeniyle Mesaj Yayınladı
Siyaset Haberi
Antalya Ak Parti Milletvekili Atay Uslu, Kızılay Haftası Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Milletvekili Atay Uslu mesajında şunları ifade etti:

“Savaşta ve barışta insanlığın kara gün dostu olan Kızılay, insanımızın yardımseverliğini, hoşgörüsünü, dayanışma arzusunu bütün dünyaya göstermektedir.

Türk Kızılay’ı, ırk, din ve coğrafya farkı gözetmeksizin bütün insanlara yardım elini uzatan, dünya üzerinde evrensel değer üreten çok az saygın kurumdan biri olarak sosyal yaraların sarılmasında önemli rol oynamaktadır. Türk Kızılay’ı, Türk insanının sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir. 

Kızılay, TİKA, Afad, Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yunus Emre Vakfı, Türkiye Maarif Vakfı ve onlarca kurumumuz medeniyetimizin yükselmesinde, insanlığa hizmette parlayan yıldız kuruluşlarımızdır.

Halkımızdan ve yardımseverlerden aldığı güç ve destekle, gerek yurt içinde gerek yurt dışında meydana gelen felaketlerde, insani dramlarda insanların yardımına koşan Kızılay da, Türkiye'nin büyüklüğüne yakışır hizmetler gerçekleştirmektedir.

Kızılay’ımıza çalışmalarında başarılar diliyor, Kızılay çalışanlarının, yardımsever vatandaşlarımızın ve milletimizin Kızılay Haftasını kutluyorum. "

Kaynak: (Antalya Haber Takip ) - Antalya Haber Takip Editör: Taner Şahin
Etiketler: Antalya, Ak, Parti, Milletvekili, Atay, Uslu,, Kızılay, Haftası, Nedeniyle, Mesaj, Yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı